تماس با ما

5 نکته از کارتون “داستان اسباب بازی‌ها”


نویسنده / مترجم: گروه آموزش فرفرک       
امتیاز خوانندگان به این مقاله: 
 (0​از5)

داستان اسباب بازی، به گفته‌ی بسیاری از هواداران، چیزی بیشتر از یک انیمیشن سرگرم کننده‌ی صرف است. درس‌هایی که داستان اسباب بازی تا همیشه در ذهن ما ثبت می‌کند، شاید از مهم‌ترین چیزهایی باشد که باید در زندگی به یاد داشته باشیم و چه چیزی بهتر از خاطره‌های خوشِ کودکی برای یادآوری این درس‌ها؟

۱. برای هر پروازی، میتوان یک فرود خوب داشت

همه دوست دارند پرواز کنند، دوست دارند به بالاترین و عالی‌ترین چیزها برسند و روی زندگی خود کنترل کامل داشته باشند. اما باز لایتر به شیوه‌ی شگفت‌انگیزی به ما نشان داد گاهی دیگر امکان پرواز کردن نیست و شما مجبور به فرود اضطراری می‌شوید، اما مهم نیست با چه موانعی مواجه شوید، همیشه راهی برای یک فرود خوب هست!

۲. یک دوست واقعی همیشه کنارت می‌ماند


حقیقتا هیچ فیلمی به خوبی داستان اسباب بازی روی این مساله تاکید نمی‌کند. این کاراکترها درگیر ماجراهای بسیار خطرناکی می‌شوند. تصور کنید برای یک اسباب بازی چقدر می‌تواند وحشتناک باشد که برای نجات یکی از دوستانش وارد خانه‌ای شود که در آن اسباب بازی‌ها را شکنجه می‌کنند!
ولی آن‌ها هربار، کنار وودی و یکدیگر باقی می‌مانند و تمام تلاش خود را برای کمک به دوستانشان به کار می‌بندند.

۳. هرکسی قلب و احساس دارد


در صورتی که یکی از طرفداران داستان اسباب بازی باشید به خوبی می‌دانید یک اسباب بازی هر چقدر هم کوچک و شکننده باشد، بازهم قلب دارد. حتی اسباب بازی‌هایی که در قفسه‌ها رها شده و خاک می‌خورند. یا حتی اسباب بازی‌هایی که بدجنس به نظر می‌رسند، مثل لاتسو!
نباید فراموش کنیم هر فردی که در زندگی ملاقات می‌کنیم، قلب و احساس دارد، حتی اگر خلاف این به نظر برسد.

۴. به یاد داشته باش که کودک بمانی


در حالی که شاهد بزرگ شدن اندی در هر قسمت از داستان اسباب بازی هستیم، از اینکه او دیگر راجع‌به اسباب بازی‌ها خیال‌پردازی نمی‌کند، غمگین می‌شویم. تا آن که در انتهای داستان، وقتی اندی در حال بخشیدن اسباب بازی‌ها و خاطرات خود به یک دختربچه است، ناگهان پی می‌برد، همانگونه که گاهی ما حس می‌کنیم، مهم نیست چند ساله باشی، جایی در قلب خود همیشه یک کودکی.

۵. تا بی نهایت و بیش از آن، با همه‌ی وجود زندگی کن


نیازی نیست حتما یکی از طرفداران داستان اسباب بازی باشید تا این جمله را درک کنید ولی برای دوست‌داران این مجموعه این تکیه کلام باز لایتر مفهوم حقیقی‌تری دارد. باز لایتر تا همیشه به ما یاد داد که باید به دورترین نقطه‌ی کهکشان برسی و حتی بعد از آن هم متوقف نشوی.

 

 
می توانید این مطلب را به دوستان خود هم توصیه کنید:
 
​​

امتیاز بدهید
4 نفر به اين مقاله راي داده اند
نظرات کاربران
ارسال نظر
خبرنامه
کتاب

مطالب اخیر

فرزند شما هم خیلی سوال می پرسد؟!

کودکان دائم در حال یادگیری و مشاهده ی محیط اطرافشان هستند و زمان حال را درک می کنند . آنها دوست دارند درباره ی محیط اطرافشان اطلاعات به دست آورند، به همین دلیل دائم سوال می پرسند و زیاد حرف می زنند . بچه ها فکر می کنند که والدینشان پاسخ همه ی سوالات آنها را می دانند ، به همین دلیل از آنها می پرسند ، آنها احساس می کنند که هر چیزی علتی دارد و آنها می توانند با سوال پرسیدن به مسائل مختلف پی ببرند ...

چیز کیک با پنیر خامه ای

پنیر خامه ای "کیبی" برای تهیه چیز کیک به عنوان ماده اصلی آن مرجع معتبری است. پیشنهاد می کنیم در این مطلب همرا ما باشید تا بتوانید یک دسر ساده و البته خوشمزه با پنیرهای کیبی برای فرزندتان در خانه درست کنید.

وقتی والدین در مورد روش تربیتی فرزندشان توافق ندارند

گاهی والدین روش های متفاوتی دارند که لزوما چیز بدی نیست چون به آنها اجازه می دهد کامل کننده ی رفتار یکدیگر باشند و تا جایی که ارزش های نسبی قوانین زندگی آنها یکی باشد (احترام، آداب غذا خوردن، ساعت خواب و ...) کودک می تواند خود را سازگار کند و توافق کردن را بیشتر یاد می گیرد...

ترسیم برای کودکان 4 تا 6 سال (2)

با دنبال کردن نقاط روی خط کودکان یاد می گیرند مداد خود را هدایت کنند. فراموش نکنیم انتظار نمی رود همه نقاط به طور دقیق به یکدیگر وصل شوند، گاهی نیز ممکن است حرکت دست کودک مداد را از روی خط منحرف کند اما در وهله اول مهم این است که جهت حرکت مداد برای تعقیب خط درست باشد...

برای پرورش مهارت گفتاری و کلامی بچه ها این بازی را انجام دهید

توانایی گفتار کودک و سخنگویی کودک رشد سریعی دارد. از گذشته های دور، مادران همواره ترفند های مختلفی را برای برقراری ارتباط با کودک خود و تقویت گفتار کودک به کار گرفته اند. صدا های حلقی، صدا درآوردن با زبان و دهان، تق تق کردن، صدا های بوسه، به صدا درآوردن لب ها، بشکن زدن، و هر گونه صدایی که ایجاد ارتباط را دریابد، برای مادر و کودکان تجربه ی دلپذیر و دلپذیری است.

وقتی فرزندمان چیزی خلق می کند چگونه او را همراهی کنیم؟

در این مقاله Winnicott پزشک اطفال و روانکاو انگلیسی به والدین آموزش می دهد تا اگر فرزند خلاقی در خانه دارند چطور از ابداعاتش حمایت کنند و کمک کنند تا این مهارت بزرگ در او پرورش و نهادینه شود. در این مقاله هم همراه ما باشید...

خوشگذرانی با دلبندم: آکواریوم ماهی

دلت میخواد یه آکواریوم با ماهی های کوچولوی رنگی داشته باشی؟ خوب کافیه بسازیش! اینم یه ایده برای بازیافت شیشه های بدون استفاده و شانه های تخم دور انداختنی برای ساخت ماهی و جلبک ها...