تماس با ما

چند پیشنهاد برای استراحت در کنار بچه داری!


نویسنده / مترجم: گروه آموزش فرفرک       
امتیاز خوانندگان به این مقاله: 
 (0​از5)
نیازهای کودک می تواند احساس خستگی، دستپاچگی و فکر کار و فعالیت مداوم را برای والدین به ارمغان بیاورد. و وقتی در مورد ورزش فکر می کنید، برایتان غیر قابل تصور است که زمانی غیر از کار روزانه برای ورزش در نظر بگیرید. در اینجا چند پیشنهاد برای حرکت در مسیر درست داده می شود:
 
1ــ با کودکتان بازی کنید. در طول روز برای گردش با کودک بیرون روید. از پله ها چندین بار بالا و پایین روید. کودک سالم، جست و خیز و پریدن در تفریحگاه ها را دوست دارد. بچه را همراه خود به بیرون برده و پیاده روی کنید. در اطراف با کودک بازی های مهیج مثل قایم موشک بازی کنید.
 
2ــ فرصت را غنیمت شمارید. آیا احساس می کنید با بچه ها سر شما برای همیشه شلوغ شده است؟ بعد از 5 سال بچه را به کودکستان می فرستید تا با 2 یا تعداد بیشتری بچه همراه شود، آیا از این به بعد هم مشغول خواهید بود! البته وقت بیشتری خواهید داشت به علاوه اینکه عادت غیر قابل تصور ورزش کردن را بدست آورده اید.
 
3ــ یک دوست را در زندگی تان وارد کنید. اگر با دوستتان قرار نهار خوردن دارید، اصرار بورزید بعد از غذا با همدیگر پیاده روی کنید. راه های همراه شدن با دیگران را بیابید. به صورت هفتگی، والدین همدیگر و همچنین بچه ها را ببینید تا این روابط استحکام یابد، زمانی که دوستتان 20 دقیقه ورزش می کند در آن موقع از بچه ها مراقبت کنید همین طور برعکس.
 
4ــ برای کم کردن وزن برنامه ریزی کنید. زمان های ورزش هفتگی تان را در تقویم خود فهرست کنید. یک روز در زمانهای خواب کودکتان با موسیقی ورزش کنید، یک روز با کودکتان بعد از نهار 45 دقیقه پیاده روی کنید. در تقویم یادداشت کرده و آن را در جایی که در معرض دیدتان است، بچسبانید. نکات مضر برای سلامتی تان را فراموش نکنید.
 
5ــ اهداف کوچک را در کنار هم قرار دهید و به آنها برسید. اگر فکر یافتن 45 دقیقه زمان، خارج از کار روزانه، شما را ناامید می کند با صرف 10 دقیقه ورزش در روز و 5 روز در هفته آغاز کنید. یک مرتبه بنا را بر این بگذارید که کارهای روزانه شما 20 دقیقه یا حتی 10 دقیقه در روز افزایش یافته است. حال این زمان اضافی را برای ورزش کردن استفاده کنید. اگر کودکتان رشد خوبی در کودکی داشته باشد، همسرشما بایستی به این مادر سالم هدیه دهد. اگر شما ورزش کنید بچه هایتان در آینده ورزش خواهند کرد. اگر شما از آنها می خواهید در آینده سالم باشند، بایستی امروز خودتان ورزش کنید و بطور عملی نشان دهید.
 
 
می توانید این مطلب را به دوستان خود هم توصیه کنید:
 
​​

امتیاز بدهید
به اين مقاله امتیاز بدهید
نظرات کاربران
ارسال نظر
خبرنامه
کتاب

مطالب اخیر

فرزند شما هم خیلی سوال می پرسد؟!

کودکان دائم در حال یادگیری و مشاهده ی محیط اطرافشان هستند و زمان حال را درک می کنند . آنها دوست دارند درباره ی محیط اطرافشان اطلاعات به دست آورند، به همین دلیل دائم سوال می پرسند و زیاد حرف می زنند . بچه ها فکر می کنند که والدینشان پاسخ همه ی سوالات آنها را می دانند ، به همین دلیل از آنها می پرسند ، آنها احساس می کنند که هر چیزی علتی دارد و آنها می توانند با سوال پرسیدن به مسائل مختلف پی ببرند ...

چیز کیک با پنیر خامه ای

پنیر خامه ای "کیبی" برای تهیه چیز کیک به عنوان ماده اصلی آن مرجع معتبری است. پیشنهاد می کنیم در این مطلب همرا ما باشید تا بتوانید یک دسر ساده و البته خوشمزه با پنیرهای کیبی برای فرزندتان در خانه درست کنید.

وقتی والدین در مورد روش تربیتی فرزندشان توافق ندارند

گاهی والدین روش های متفاوتی دارند که لزوما چیز بدی نیست چون به آنها اجازه می دهد کامل کننده ی رفتار یکدیگر باشند و تا جایی که ارزش های نسبی قوانین زندگی آنها یکی باشد (احترام، آداب غذا خوردن، ساعت خواب و ...) کودک می تواند خود را سازگار کند و توافق کردن را بیشتر یاد می گیرد...

ترسیم برای کودکان 4 تا 6 سال (2)

با دنبال کردن نقاط روی خط کودکان یاد می گیرند مداد خود را هدایت کنند. فراموش نکنیم انتظار نمی رود همه نقاط به طور دقیق به یکدیگر وصل شوند، گاهی نیز ممکن است حرکت دست کودک مداد را از روی خط منحرف کند اما در وهله اول مهم این است که جهت حرکت مداد برای تعقیب خط درست باشد...

برای پرورش مهارت گفتاری و کلامی بچه ها این بازی را انجام دهید

توانایی گفتار کودک و سخنگویی کودک رشد سریعی دارد. از گذشته های دور، مادران همواره ترفند های مختلفی را برای برقراری ارتباط با کودک خود و تقویت گفتار کودک به کار گرفته اند. صدا های حلقی، صدا درآوردن با زبان و دهان، تق تق کردن، صدا های بوسه، به صدا درآوردن لب ها، بشکن زدن، و هر گونه صدایی که ایجاد ارتباط را دریابد، برای مادر و کودکان تجربه ی دلپذیر و دلپذیری است.

وقتی فرزندمان چیزی خلق می کند چگونه او را همراهی کنیم؟

در این مقاله Winnicott پزشک اطفال و روانکاو انگلیسی به والدین آموزش می دهد تا اگر فرزند خلاقی در خانه دارند چطور از ابداعاتش حمایت کنند و کمک کنند تا این مهارت بزرگ در او پرورش و نهادینه شود. در این مقاله هم همراه ما باشید...

خوشگذرانی با دلبندم: آکواریوم ماهی

دلت میخواد یه آکواریوم با ماهی های کوچولوی رنگی داشته باشی؟ خوب کافیه بسازیش! اینم یه ایده برای بازیافت شیشه های بدون استفاده و شانه های تخم دور انداختنی برای ساخت ماهی و جلبک ها...